MustonenFesti avakontsert „Ülestõusmine ja elu“

  • Reede, 31.01
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Barry Douglas (klaver, Suurbritannia)
Eesti Rahvusmeeskoor
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Andres Mustonen

Kavas:
Penderecki. Klaverikontsert „Resurrection“ (esiettekanne Eestis)
Cherubini. Reekviem

Andres Mustonen on koostanud oma loomingulisele käekirjale iseloomuliku kava, kõlavad kaks erineva ajastu ja stiili suurteost: itaalia helilooja Luigi Cherubini reekviem, millele järgneb vaimse sillana Krzysztof Penderecki klaverikontsert „Ülestõusmine“.

Cherubini pühendus elu esimesel poolel ooperiloomingule ning pani aluse prantsuse koomilisele ja romantilisele ooperile. Elu teisel poolel tegeles ta vaimuliku muusikaga, mida tema kaasaegsed kõrgelt hindasid. See on romantilise tundeskaala ja laia värvipaletiga sügavalt intiimne heliteos.

Krzysztof Penderecki klaverikontsert „Resurrection“ on loodud 11. septembril 2001 New Yorgi terrorirünnakus hukkunute mälestuseks. Pühendus pole vaid märge partituuris – see on kuulajale muusika kaudu sügavuti tajutav. Tegemist on helilooja kõige postmodernsema ja neoromantilisema helitööga, mis sisaldab sügavalt tähenduslikke seoseid. Seda liigutavate meloodiatega klaverikontserti on peetud ka helilooja viiteks sellele, millist muusikat oleks võinud kirjutada Rahmaninov sada aastat hiljem.

Eesti Rahvusmeeskoor on Cherubini reekviemi korduvalt esitanud ja 2002. aastal koos ERSOga Andres Mustoneni juhatusel ka plaadistanud. Nüüd on sama koosseis meie ees – tugevama ja sisukamana kui kunagi varem.

 

Koostöös Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika