Leif Ove Andsnes

  • Pühapäev, 7.10
  • 16:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Leif Ove Andsnes (klaver, Norra)

Kavas:
Schumann. Kolm romanssi op. 28
Janáček. I vihik tsüklist „Rohtunud rajal“ („Po zarostlém chodníčku“)
Chopin. Ballaad nr 3 As-duur op. 47
Beethoven. Sonaat nr 17 d- moll op. 31/2 («Torm»)

The New York Times kuulutas: „Leif Ove Andsnes on pianist autoriteetse elegantsi, jõu ja mõistmisega.“ Wall Street Journal hõiskas: „Oma generatsiooni suurima andega muusik.“

Oma hiilgava tehnika ja läbitungiva interpretatsiooniga on kuulus Norra pianist tähelepanu võitnud kõikjal üle maailma. Tema diskograafiasse kuulub enam kui 30 üliedukat plaati plaadifirmale EMI Classics – soolosalvestused, kammermuusika, orkestrikontserdid.

Andsnes on innukas kammermuusik, Rosendal Kammermuusika Festivali asutaja, endine Risør Kammermuusika Festivali üks kunstilistest juhtides ja California Ojai Music Festivali muusikadirektor alates 2012. aastast. Andsnes on valitud New Yorgi Juilliardi (2016) ja Bergeni Norra Ülikooli (2017) audoktoriks.

Sel hooajal on Leif Ove Andsens New Yorgi Filharmoonikute resideeruv artist, kes annab kontserte Lincolni Keskuses ja teistes maailma esindussaalides koos järgmiste orkestritega: New Yorgi Filharmoonikud, Tonhalle Zürich, Saksa Berliini Sümfooniaorkester, Baieri Raadio Sümfooniaorkester, Bergeni, Londoni, Oslo ja Prantsuse Raadio filharmoonilised orkestrid, New World Symphony jt.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika