Klaveriduo Johan Randvere – Justas Šervenikas (Leedu)

  • Kolmapäev, 7.07
  • 19:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Kavas:
L. van Beethoven Sonatiin neljale käele D-duur op. 6 E.
Grieg Kaks valss-kaptiisi op. 37
M. Ravel “Haneema süit”
Saint-Säens “Danse Macabre”
Mozart-Grieg Sonaat C-duur kahele klaverile
S. Rahmaninov süit nr. 1 kahele klaverile op.5

Johani ja Justase tutvus ja sõprus sai alguse Justase korraldatud kahest meistrikursusest, kus õpetasid Julliardi kooli professor Julian Martin ning legendaarne Andrei Gavrilov. Nad on klaveriduona üles astunud kolm aastat, andes kontserte Eestis ja Leedus, Peterburis ja Brüsselis.

Johan Randvere on armastatud noor pianist, kes kogus laiema tuntuse ERR-i telekonkursil „Klassikatähed“, esmalt osalejana, hiljem saatejuhina. Johan Randvere on pälvinud preemiaid mitmel muusikakonkursil ning talle on omistatud muusikute fondi PLMF noore muusiku preemia 2014. Randvere on andnud kontserte Eestis, Lätis, Leedus, Itaalias, Vatikanis, Valgevenes, Soomes, Ameerika Ühendriikides, Kanadas ja Hollandis. Ta on esinenud eri koosseisudes sellistel maailmalavadel nagu New Yorgi Carnegie Hall, Vancouveri Chan Center, Minski Filharmoonia Suur saal, Kaunase Filharmoonia Suur saal jt. Johan Randvere kuulub Eesti Klaveriorkestri ning vanamuusikaansambli Heinavanker koosseisu.

Justas Šervenikas on paljude rahvusvaheliste konkursside võitja, kes on üles astunud Leedu Rahvuslikus Filharmoonias, Klaipeda kontserdisaalis, Kaunase Filharmoonias, Brestis, Vitebskis, Steinway saalis Aarhusis ja paljudes teistes Euroopa kontserdisaalides. Ta on esinenud koos Leedu Rahvusliku Sümfooniaorkestri, Leedu Muusikaakadeemia orkestri ja Klaipeda Kammerorkestriga.

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika