Festivali KLAVER avakontsert

  • Reede, 21.10
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Klassika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Sten Lassmann (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Mihhail Gerts

Kavas:
Tormis. Avamäng nr 2
Hatšaturjan. Klaverikontsert Des-duur op. 38
Bartók. Orkestrikontsert Sz. 116

Avakontserdil kõlab festivali kunstilise juhi ja tunnustatud pianisti Sten Lassmanni, maestro Mihhail Gertsi ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri koostöös Hatšaturjani bravuurne klaverikontsert Des-duur, möödunud sajandi tähtsaima armeenia helilooja esimene suurt üleilmset tähelepanu pälvinud teos. Kontserdis põimuvad Kaukaasia rahvamuusika eksootilised ja melanhoolsed intonatsioonid ning nõtked tantsurütmid jõulise sümfoonilise arengujoone ja modernistliku motoorse energiaga. Hatšaturjani klaverikontsert kuulub kahekümnenda sajandi kontsertrepertuaari absoluutsesse paremikku Prokofjevi ning Rahmaninovi teoste kõrval. Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri esituses pole see taasiseseisvuse perioodil kordagi kõlanud.

Kontserdi teine peateos, Béla Bartóki elu ja loomingu kokkuvõtteks kujunenud orkestrikontsert ühendab endas helilooja aastakümnetepikkuse süvenemise Ida-Euroopa ja Balkanimaade rahvaste muusikasse, kahekümnenda sajandi uusimate kompositsioonitehnikate sünteesi ning teise maailmasõja aegse eksistentsiaalse ängi.

Kontsert algab Veljo Tormise armastatud avamänguga nr 2, mis on üks erakordsemaid dramaatilise laenguga partituure kogu Eesti sümfoonilises loomingus.


R 21. oktoober kell 18 Estonia kontserdisaal
XIII rahvusvaheline festival KLAVER 2022

Kontserdieelsete vestluste sari „Modernatoorium“

David Vseviov (ajaloolane, Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor), Brigitta Davidjants (PhD, muusikateadlane, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia teadur)

Sissepääs kell 19 algava kontserdi piletiga

 

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika