„7 linna muusika“ lõppkontsert

  • Pühapäev, 15.07
  • 18:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja

Tutvustus

Esitajad:

Jiuming Shen (klaver, Hiina)

Haydn. Variatsioonid f-moll, Hob.XVII/6
Schumann. Kreisleriana, op. 16
Skrjabin. Sonaat nr 5, op. 53

Jiuming Shen alustas klaverimänguga 5aastaselt. Aastail 2002–2008 käis ta Hiina Shanghai konservatooriumis. 2008. aastal sai ta täisstipendiumi õppimaks USAs Philadelphias Curtise muusikainstituudis, mille ta lõpetas 2013. aastal solisti bakalaureusediplomiga. Seejärel õppis ta Los Angeleses Colburni muusikakoolis, kust sai artistidiplomi 2015. aastal. Edasi sai ta stipendiumi astumaks Juilliardi kooli New Yorgis, kus õppis Matti Raekallio juures, saades magistrikraadi 2017. aastal.

Ta on solistina esinenud Guangdongi Filharmoonia Sümfooniaorkestri eest Hiinas, Los Angelesi kammerorkestri ja Colburni orkestri ees Los Angeleses. Solistina on ta esinenud muuhulgas Carnegie Hallis New York Citys, Austraalias Melbourne’is ja Sydneys, Kurowski Palees ja Tarnowis Poolas, Shanghai konservatooriumis. Ta on esinenud ka Hollandis, Inglismaal, Saksamaal ja Jaapanis. 2015. aastal annetas ta oma sooloesinemiste tasud Daliani kultuuriklubile Hiinas, kes asutas Jiuming Sheni fondi, et aidata noori muusikuid. Ta on nimetatud kümne olulisema noore, pärast 1990. aastat sündinud, Hiina artisti hulka. Ta kutsuti solistina erikülaliseks kolmandale Chinese Intile, Boya klaverifestivali lõputseremooniale Suzhou staadionile, mis mahutab üle 7000 inimese. 2017. aastal esines ta Harbin Hallis Harbini filharmooniaorkestriga.

2015. aastal võitis Jiuming Shen pronksmedali San José rahvusvahelisel konkursil. Ta oli kümne parima hulgas konkursil Ima Hogg Houston Symphony ja konkursil Philadelphia Orchestra Greenfield 2010 finalistide hulgas. Ta on olnud ka Utrechtis Liszti rahvusvahelise klaverikonkursi 24 veerandfinalisti hulgas kaks korda (2011 ja 2014), lisaks on pälvinud VI Hiina muusika kuldmedali ning võitnud teise rahvusvahelise klaverikonkursi Gulangya Amoys, Hiinas.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika