Festival TubIN tutvustab Eduard Tubina elu pöördpunktide loomingut

Tänavu juba kolmandat korda toimuva festivali keskmes on Eduard Tubina seitsmes ja kaheksas sümfoonia, mille peateemad on järjepidevus ning elu pöördpunktid. Festival TubIN toimub 28. septembrist 1. oktoobrini ning jõuab sel aastal ka Tallinnasse.

Põhimõte nulla dies sine linea (ld ei päevagi rida kirjutamata), mille Tubin Heino Elleri juures õppides omandas, aitas tal loomingus edasi liikuda ka elu kõige keerulisematel hetkedel. Üks selliseid hetki oli Tubina jaoks väliseesti pagulasringkondade rünnak, mis järgnes tema 1961. aasta Eesti külastusele.

“Just sellise risttule all on kirjutatud festivali avakontserdil „Non grata“ kõlav Tubina kaheksas sümfoonia, milles ta julges oma tundeid väljendada ning nii nutta kui ka naerda,” ütles festivali kunstiline juht Mihhail Gerts.

Järjepidevust hoides on tänavusel festivalil pühendatud Tobiase 150. juubeliaastale ka Heino Elleri Muusikakooli õpilaste galakontsert. Festivali lõppkontserdil „Käest kätte“ kõlavad teosed, kus iga helilooja moodustab oma loominguga ühe mõttelise lüli eelkäija-järeltulija ketis. Eduard Tubina erakordsest huvist oma eelkäija Rudolf Tobiase loomingu vastu annab tunnistust tema orkestratsioon Tobiase teostest.

Festival TubIN 2023 jätkab järjekindlalt kahel eelmisel aastal alustatud teekonda Eduard Tubina sümfooniate tutvustamisel ja nendega seonduvate sündmuste ning teemade mõtestamisel. Kui enamik kontserte toimub Tartus, siis sel aastal jõutakse ühe kontserdiga ka Tallinnasse, kui Mihhail Gerts juhatab Eduard Tubina kaheksandat sümfooniat ka Estonia kontserdisaalis.

Lisainfo:
Brent Pere
+372 5649 6931

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika