Festival Keelpillifookus toob lavale armastatud muusikud Eestist ja värvikad külalised välismaalt

Neljapäeval algab Eesti Kontserdi sügisene festival Keelpillifookus, mis toob kontserdilavadele armastatud interpreedid Eestist ja välismaalt. Nelja päeva jooksul täituvad imelise keelpillimuusikaga kontserdisaalid Tallinnas, Pärnus ja Jõhvis.

Festivali avab neljapäeval kell 19 Tallinnas Estonia kontserdisaalis kõlav kontsert „Kirgastunud öö“, kus Arnold Schönbergi ja Wolfgang Amadeus Mozarti kaunist loomingut esitavad viiuldajad Florian Donderer ja Triin Ruubel, vioolamängijad Xandi van Dijk ja Andres Kaljuste ning tšellistid Johannes Välja ja Theodor Sink.  Mozarti armastatud Sinfonia concertante viiulile, vioolale ja orkestrile saab keelpilliseksteti koosseisus eriliselt läbipaistva ja hõrgu ettekande. Arnold Schönbergi ebamaiselt kaunis „Kirgastunud öö“ on üks hilisromantismi tähelepanuväärsemaid teoseid. Erakordselt ekspressiivne muusika on inspireeritud Austria poeedi Richard Dehmeli armastusluuletusest.

Reede õhtul kell 19 rõõmustab Kadrioru lossis kuulajaid kontsert „Viola da Gamba“. Gamba Consort, koosseisus Markus Kuikka, Anthony Marini, Johanna Randvere ja Villu Vihermäe, toob publikuni Claude Le Jeune, Alfonso Ferrabosco II, Thomas Tomkinsi ja William Byrdi loomingu.

Jõhvi kontserdimajas saab reede õhtul kell 19 nautida Saksa viiulivirtuoosi Kolja Blacheri ja Tallinna Kammerorkestri kontserti. Kõlavad Antonio Vivaldi „Aastaajad“ ning Richard Straussi „Metamorfoosid“. Ligi kümme aastat oli baltisaksa juurtega Kolja Blacher dirigendi Claudio Abbado juhtimisel esimene viiul Berliini Filharmoonikutes ja Luzerni Festivaliorkestris. Nüüd esineb Blacher maailma suurtel lavadel ja naudib ühtviisi nii oma rolli solisti, külaliskontsertmeistri kui kammermuusikuna. Tallinna publik saab Kolja Blacheri ja Tallinna Kammerorkestri kontserdist osa laupäeval kell 19 Estonia kontserdisaalis.

Laupäeval kell 19 rõõmustab Pärnu kontserdimajas kuulajaid USA keelpillikvartett Calidore. Viiuldajate Jeffrey Myersi ja Ryan Meehani ning vioolamängija Jeremy Berry ja tšellisti Estelle Choi esituses saavad kontserdikülastajad osa Ludwig van Beethoveni, Erich Wolfgang Korngoldi ja Franz Schuberti loodud keelpillimuusikast. Kontserdil kõlav kava kaardistab keelpillikvarteti arengulugu Viinis ning mõju, mida tolleaegsed muusikageeniused üksteisele avaldasid. Valik heidab valgust ka legendaarseks Hollywoodi filmiheliloojaks tõusnud Erich Wolfgang Korngoldi mõnevõrra eklektilisele pärandile. Korngoldi kolmas keelpillikvartett tõestab, et helilooja täitis noorpõlvelubaduse kirjutada sügavat ja emotsionaalselt laetud muusikat ka oma õitsva filmimuusikalooja karjääri kõrvalt. Tallinna publik saab keelpillikvarteti kontserti kuulata pühapäeval kell 17 Estonia kontserdisaalis.

Festivalil kõlavate kontsertide kohta leiab rohkem infot SIIT.

Foto: Kolja Blacher

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika