Eesti Rahvusmeeskoor osales Soome 100 pidustuste tähtsündmusel

Põhjanaabrite 100 aasta juubelipidustuste muusikaliseks peasündmuseks oli Soome Raadio Sümfooniaorkestri ja Eesti Rahvusmeeskoori ühine mammutkontsert Helsingi Musiikkitalo kontserdimajas algas 6 detsembril kell 15 päeval ja lõppes kella 18 paiku ühise Finlandia laulmisega.
Kontserdi kavas oli kaks esiettekannet – Lotta Wennäkoski „Uniin asti“ ning  Magnus Lindbergi „Tempus fugit“. Mõlemad teosed on loodud Soome juubeliks. Loomulikult kõlas kontserdil ka soomlaste rahvuslik uhkus – Sibeliuse „Kullervo“, mille kohta kirjutas helilooja kaasaegne Oskar Merikanto Soome Päevalehes:  „See on kõige mõjuvam ja võimsam teos, mida soomlase pliiats eales on kirjutanud“.
Musiikkitalo suure saali 1704 kohta müüdi viimseni välja juba neli kuud tagasi, nii oli kõigil kohaletulnuil võimalus kontserti otseülekandes jälgida Kansalaistoril, Musiikkitalo hiiglaslikult led-ekraanilt. Soome Raadio Sümfooniaorkestri peadirigendi Hannu Lintu sõnul oli  suurkontserdi finaaliks väljakule sadu inimesi, ning kontsert lõppes ühise Finandia laulmisega. „Mulle meeldib mõelda, et tegu oli ajaloolise kontserdiga, veel mida 50-ne aasta pärast publiku hulgas meenutatakse, kui oluilist osa Soome muusikaajaloos“
Sama kavaga kontsert toimub laupäeval Estonia kontserdisaalis.
L 9. detsember kell 19 Estonia kontserdisaal
Soome Raadio Sümfooniaorkester
Eesti Rahvusmeeskoor
Niina Keitel (metsosopran), Tuomas Pursio (bariton)
Dirigent Hannu Lintu
Kavas:
Magnus Lindberg. ”Tempus fugit”
Sibelius. ”Kullervo- sümfoonia” op. 7

fotod Helsingi kontserdist: https://we.tl/Xi7DHIZgsu

Lauri Aav
meediajuht
Eesti Kontsert
50 22177
lauri.aav@concert.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika