Eesti Rahvusmeeskoor esineb oma 75. hooajal kontsertidega Zürichis

EESTI KONTSERDI PRESSITEADE 30.09.2019

Eesti Rahvusmeeskoor esineb oma 75. hooajal kontsertidega Zürichis

Eesti Rahvusmeeskoor esineb oma 75. hooajal kontsertidega Zürichis Tonhalle Maagi kontserdisaalis. Kontsertidega avatakse Tonhalle sümfooniaorkestri uus hooaeg ja tähistatakse maestro Paavo Järvi ametisseastumist orkestri peadirigendi ja kunstilise juhina.

Alates hooajast 2019/2020 on Paavo Järvi Zürichi Tonhalle sümfooniaorkestri peadirigent ja kunstiline juht. Oma esimesel hooajal Tonhalle sümfooniaorkestri peadirigendina keskendub Järvi Põhjamaade heliloojate loomingu tutvustamisele. Hooaja avakontserdil kõlavad Arvo Pärdi teose “Wenn Bach Bienen gezüchtet hätte…” uue versiooni esiettekanne ja Jean Sibeliuse looming – soomlaste rahvuslik uhkus “Kullervo-sümfoonia” ning kantaat “Laulu Lemminkäiselle”.

Rahvusmeeskoori ja Paavo Järvit seob pikk koostöö. 2004. aastal võitis rahvusmeeskoor koorimuusika kategoorias Eesti esimese Grammy. Auhinna tõi Sibeliuse kantaatide salvestus Paavo Järvi juhatamisel.

Sibeliuse “Kullervo-sümfooniat” esitas Eesti Rahvusmeeskoor Paavo Järvi dirigeerimisel esmakordselt 1997. aastal Rootsis Stockholmis ja sellest koostööst valmis toona CD. Praegustel kontsertidel on “Kullervo-sümfoonia” solistideks õde-venda Johanna Rusanen ja Ville Rusanen, kellega koos on esitatud teost nii Eestis, Soomes kui ka Jaapanis. Sibeliuse teoste ettekandel osaleb lisaks Eesti Rahvusmeeskoorile (koormeister Mikk Üleoja) ka Zürcher Sing-Akademie (koormeister Florian Helgath).

2. oktoobril Eesti aja järgi kell 20.15 teeb kontserdist otseülekande Mezzo Live, kontserdi salvestab ja kannab 6. oktoobril üle SRF (Schweizer Radio und Fernsehen).

Kontserdid toimuvad 2., 3. ja 4. oktoobril Tonhalle Maagi moodsas ja kaunis kontserdisaalis.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika