Eesti Rahvusmeeskoor Dresdenis

Rahvusmeeskoor tähistas Eesti Vabariigi juubelit kahe kontserdiga Saksamaal, Dresdenis.

Esmaspäeval ja kolmapäeval andis Eesti Rahvusmeeskoor kontserte Dresdeni Kulturpalasti värskelt moderniseeritud kontserdisaalis. 11. veebruari kontserdi esimeses pooles esitas meeskoor peadirigent Mikk Üleoja juhatusel Arvo Pärdi, James MacMillani ja Max Regeri meeskooriteoseid, teises pooles kõlas Dmitri Šostakovitši sümfoonia nr 13 h-moll „Babi Jar“ bassile, meeskoorile ja orkestrile.
Rahvusmeeskoori juhi Indrek Umbergi sõnul oli see Šostakovitši sümfoonia üks silmapaistvamaid ettekandeid, millele aitasid kaasa nii erakordne solist Mihhail Petrenko,
Dresdeni Filharmoonia sümfooniaorkester kui ka Dresdeni Kulturpalasti viimseni väljamüüdud 1700-kohaline imepärase akustikaga saal. Dresdeni Filharmoonia sümfooniaorkestri peadirigent Michael Sanderling, kes kontserte juhatas, on legendaarse dirigendi ja Dmitri Šostakovitši hea sõbra Kurt Sanderlingi poeg.
Teist korda tuli Šostakovitši „Babi Jar“ ettekandele 13. veebruaril Dresdeni pommitamise (1945) aastapäevale pühendatud mälestuskontserdil. Kahe kontserdi vahepealsel päeval salvestati Šostakovitši 13. sümfoonia plaadifirmale Sony Classics.

Kontserdid toimusid rahvusvahelise programmi „Eesti Vabariik 100“ raames. Eesti 100. sünnipäeva tähistatakse enam kui 30 kohas kogu maailmas. Sellel aastal toimub üle 100 muusika-, kunsti- ja teadusvaldkonna sündmuse.

Lauri Aav
Eesti Kontsert
peaprodutsent
50 22 177
lauri.aav@concert.ee
www.concert.ee
skype: lauriaav

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika