Eesti Kontsert viib Itaaliasse viis Eesti muusikakollektiiv

EESTI KONTSERDI PRESSITEADE 28.06.2019

Eesti Kontsert viib Itaaliasse viis Eesti muusikakollektiivi

Iga-aastasel muusikafestivalil Suoni Mobili on tänavu tähelepanu Eestil. Üle kuu aja vältaval suvisel muusikapeol Itaalias annavad eesti muusikud Maarja Nuut, Tuulikki Bartosik, Kirke Karja Kvartett, Duo Telluur ning Estonian Voices kokku 11 kontserti.

Eesti muusikud esinevad festivali eriprogrammis Suona Estonia (tõlkes Eesti kõla). Kõrvuti eesti esinejatega on festivali programmi fookuses ka Šveits. Koostööprojekti algataja ning korraldaja Eestis on Eesti Kontsert. Produtsent Svea Ideon-Marks märgib, et festivali huvi tutvustada eesti muusikat ja muusikuid on põhjalik ja siiras ning eriprogrammi ettevalmistustööd on kestnud terve aasta.

Festival hõlmab Itaalia Lecco, Lombardy, Milano, Monza, Brianza ja Lissone piirkondi. Kontserdid toimuvad väga erilistes paikades – villades, hoovides, tänavatel, väljakutel, galeriides, teatrites, kirikutes ning isegi tenniseväljakutel, ujulates jne. Algselt klassikalisele muusikale pühendatud festival on tänaseks hõlmanud ka džässi, bluusi, folki, elektroonilist muusikat ja teisi valdkondi. Ka festivali nimes on viidatud mobiilsusele (Mobili). Nii on festival jätkuvalt otsimas ja avastamas uusi põnevaid kontserdipaiku.

Festivali algataja ja kunstiline juht Saul Beretta sõnul on Suoni Mobili festivalist kujunenud eriline sündmus Itaalia kultuurielus. Kümnes tegutsemisaasta on tõestuseks, et festival on kasvanud laia võrgustikuga rahvusvaheliseks sündmuseks. Kõik kontserdid on publikule tasuta, sissepääsuks aga võib soovi korral teha annetuse, mille osas on publik suhteliselt helde, sest festival on oma kõrgetasemeliste kontsertidega saavutanud kuulajate usalduse.

Festivali külastab igal aastal ligikaudu 20 000 inimest. Esinejad saabuvad festivalile üle kogu maailma – Rootsist, Eestist, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Šveitsist, Portugalist, USA-st ja teistestki riikidest. Ühtekokku kõlab 25 kontserdipaigas 67 konserti.

Festival algab 28. juunil ning tähistab tänavu 10. toimumisaastat.

———
Lugupidamisega
Silver Kuusik
Eesti Kontsert
56915689
silver.kuusik@concert.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika