Eesti Kontsert pakub pühade ajal kaunist muusikat igale maitsele

Eesti Kontserdi pühadeaegsed muusikapärlid ulatuvad Händeli ja Vivaldi ülevast muusikast ja rahvusmeeskoori esitatavatest jõululauludest kuni Vaiko Epliku, Priit Võimegasti ja Liisi Koiksoni lummava ühiskontserdini. Kavast ei puudu kahe armastatud koosluse, Tallinna Kammerorkestri ja võõrsil õppivate noorte Eesti muusikute orkestri kontserdid.

Eesti Kontserdi pühadekava saab alguse Eesti Rahvusmeeskoori kavaga „Põhjala jõulud“, dirigendina astub koori ette 2019. aastal noorte koorijuhtide konkursil rahvusmeeskoori eripreemia pälvinud Ingrit Malleus. Kontserdid Põhjamaade heliloojate kauni jõulumuusikaga on 20. detsembril Jõhvis, 21. detsembril Tartus ja 23. detsembril Tallinnas Jaani kirikus.

Eesti muusikakultuuri tipud Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ja dirigent Tõnu Kaljuste esitavad oma tänavusel jõulukontserdil Händeli ja Vivaldi ülevat barokkmuusikat. Kontserdid on 22. detsembril Tallinnas ja 23. detsembril Tartus.

Eesti Kontserdi iga-aastane „Pühademuusika“ kontsert toob kokku ammused sõbrad Vaiko Epliku ja Priit Võigemasti, kellega liitub äsja oma uue loo „Detsember“ avaldanud võrratu lauljatar Liisi Koikson. Kummardus tehakse näiteks sellistele heliloojatele nagu Toivo Kurmet, Uno Naissoo, Kustas Kikerpuu ja Peeter Kopvillem. Lugudele lisab uusi kihistusi VHK keelpilliorkester Rasmus Puuri juhatusel. Kontserdid on 25. detsembril Pärnus, 26. detsembril Tartus, 27. detsembril Jõhvis ja 28. detsembril Tallinnas. Tallinna kontserdi salvestab Eesti Rahvusringhääling.

Ilusaid kontserdielamusi jagub ka aasta viimasteks päevadeks. Tallinna Kammerorkestri traditsioonilisel aastalõpukontserdil soleerib pianist Irina Zahharenkova, dirigeerib Kaspar Mänd. Kontserdid on 30. detsembril Jõhvis ning 31. detsembril Tartus ja Tallinnas. Euroopas õppivate noorte Eesti muusikute orkester kohtub publikuga aga Estonia kontserdisaalis 31. detsembri keskpäeval. Orkestri esimene hiilgav kontsert täpselt aasta tagasi sündis Eesti Kontserdi eestvedamisel dirigent Henri Christofer Aaviku julgest unistusest. Tallinna raekojas saab aasta viimasel päeval nautida aga Schuberti „Forellikvintetti“ (klaverikvintett A-duur op. 114, D667) ja Mahleri klaverikvartetti a-moll. Musitseerivad Triin Ruubel (viiul), Kaija Lukas (vioola), Theodor Sink (tšello), Siret Lust (kontrabass) ja Sten Heinoja (klaver).

Piletid saadaval Piletilevist. Tutvu kogu programmiga Eesti Kontserdi kodulehel.

Eesti Kontsert soovib häid saabuvaid jõule ja ilusat aastalõppu – aitäh, et olete meiega!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika