Eesti Kontsert otsib uueks hooajaks uusi koolikontsertide kavu

Eesti Kontsert kutsub muusikuid ja näitlejaid esitama uusi koolikontsertide kavu hooajaks 2023/2024.

Eesti Kontserdi koolikontsertide sari toob muusikatundidesse klassika-, koori- ja levimuusikatähed, näitlejad ja jutuvestjad. Menukas programm toetab koolide muusikaõpet ja annab lastele võimaluse kohtuda kuulsate muusikute ja näitlejatega.

Esitajatelt oodatakse 45-minutilist kava, mis oleks vaheldusrikas, kaasahaarav, atraktiivne, hariv, humoorikas ja mänguline. Oodatud on kavad kõigis žanrides – pop-, folk-, džäss- ja klassikaline muusika, muusikalised tantsukavad ja etendused –, mis mõeldud nii algkoolide, põhikoolide kui ka gümnaasiumiõpilastele. Esinejatelt eeldatakse väga head lastega suhtlemise oskust.

Eesti Kontserdi koolikontsertide produtsent-toimetaja Ülle Lehtmäe sõnul on sari aasta-aastalt aina populaarsem, sel õppeaastal anti üle Eesti 466 kontserti – klassikast rahvamuusikani, nii uusi noori muusikuid kui ka juba Eestis teada-tuntud esinejaid, kontsertidele on alati saanud osaks soe vastuvõtt. „Ühelt poolt on 45-minutiline muusikaline etteaste meeleolukas vaheldus tavatunnile, teisalt annab see muusikaõpetajatele ja õpilastele hea võimaluse kuuldu ja nähtu üle hiljem arutada. Ja kui see aitab lastel leida enda tee muusika juurde või päris kontsertidele, siis on meie ettevõtmine ju õnnestunud,“ rääkis Lehtmäe.

Palume saata oma kava hiljemalt 15. maiks e-posti aadressile ylle.lehtmae@concert.ee.

Inspiratsiooniks saab siin tutvuda lõppeva hooaja kontsertidega:

https://eestikontsert.ee/wp-content/uploads/2022/09/EK-Koolikontserdid2022-170x240_KODULEHELE_LQ.pdf

Fotodel (autor Eesti Kontsert): Eesti Rahvusmeeskoor koolikontserti andmas.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika