Eesti Kontsert avalikustas saabuva sügishooaja muusikatähed

Eesti suurim kontserdikorraldaja Eesti Kontsert toob sel sügisel publiku ette hulgaliselt maailma muusikatippu kuuluvaid virtuoose, võrratuid sümfooniaorkestreid ning end juba tõestanud festivalid TubIN Tartus ja KLAVER Tallinnas. Pärnu kontserdimaja peab sünnipäeva, muusikalisi üllatusi on teisigi.

Eesti Kontserdi sügishooaja eel annab Tallinnas 30. augustil kontserdi Eesti Festivaliorkester eesotsas dirigent Paavo Järviga. Kontserdil soleerivad viiluvirtuoos Triin Ruubel ja äsja mainekal kuninganna Elisabethi muusikakonkursil esimese eestlasena finaali jõudnud ja kolmandaks tõusnud tšellist Marcel Johannes Kits.

Sügishooaeg avatakse Tartus 2. septembril ja Pärnus 3. septembril traditsioonilise Vanemuise sümfooniaorkestri kontserdiga, dirigeerib Risto Joost, solist on Tähe-Lee Liiv. Tallinnas ja Jõhvis algab sügis aga vanamuusikaansambli Hortus Musicuse seltsis, kes tähistab tänavu oma 50. tegutsemisaastat. Suur sünnipäevakontsert ühendab vanamuusika eri stiilid, Lähis-Ida ja Balkani muusika ning kogu ülejäänud Hortuse muusikalise universumi. Hooaja avakontserdid „Pool sajandit paradiisiaias“ toimuvad Jõhvis 14. septembril ja Tallinnas 17. septembril.

Septembris võõrustab Eesti Kontsert veel teist Järvide peres sirgunud dirigenti – 21. septembril toob Kristjan Järvi Estonia kontserdisaali Baltic Sea Philarmonicu kontserdi „Meresillad“. Publikuni jõuab kava osaliselt töödeldud klassikateostest, ilma pauside, aplauside ja noodipultideta; püsti ja peast!

Oktoobri ühel tähelepanuväärsemal kontserdil „Lapseks olemise rõõm“ saavad laval kokku Tallinna Politseiorkester ja Eesti Raadio Laste Laulustuudio laululapsed koos Stefani, Maiken Piusi (Linnateater) ja Linda Koldega (Vanemuise teater). 16. oktoobril Tallinnas, 17. oktoobril Pärnus ja 18. oktoobril Tartu Vanemuise kontserdimajas toimuva lastekontserdi lavastaja on Priit Strandberg.

Novembris esitleb Eesti Kontsert uut festivali „Keelpillifookus“, mis täidab kolmel päeval Estonia kontserdisaali lava muusikamaailma keelpillikunstnikest raskekahurväega. Avakontserdil 10. novembril astub üles Saksa päritolu tšellovirtuoos, üks juhtivaid tšelliste kogu maailmas, Daniel Müller-Schott. Teistest sügisfestivalidest tasub pilk peal hoida Tartus 6.-9. oktoobrini toimuval festivalil TubIN ning klaverimuusika austajaid koondaval festivalil „KLAVER“ 21.–27. oktoobrini Tallinnas Estonia kontserdisaalis.

2. detsembril tähistatakse Pärnu kontserdimaja 20. sünnipäeva. Sünnipäevakontserdil astuvad üles Pärnu Linnaorkester ja mainekas Poola helilooja ja pianist Marcin Masecki, kõlab tema loodud „Eesti sümfoonia“ maailma esiettekanne.

3. detsembril esineb Estonia kontserdisaalis Ungari päritolu pianist Sir András Schiff, klassikalavade aegadeülene superstaar ja üks oodatumaid artiste maailma suurlinnade kontserdisaalides. Ülimalt tunnetuslik ja hingestatud interpretatsioon on Schiffile toonud rohkesti auhindu, nende hulgas Grammy auhinna (1990), Gramophone’i auhinna (1990 ja 1991) ja International Classical Music Award’i (2012 ja 2015). Aastakümnete jooksul on ta mänginud end pianismimaailma absoluutsesse tippu ning iga tema kontsert on pikisilmi oodatud suursündmus.

Detsembris kohtuvad harva nähtaval moel ühel laval Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ning New Wind Jazz Orchestra, et tuua üheskoos kuulajateni Duke Ellingtoni teosed suurele orkestrile. Lood pärinevad 1963. aastal salvestatud ikooniliselt albumilt, kus koos Ellingtoniga mängivad Pariisi, Stockholmi, Hamburgi ja La Scala sümfooniaorkestrid. Kontserdid „Sümfooniline Duke Ellington“ toimuvad Tallinnas 9. detsembril ja Tartus 11. detsembril. Dirigeerib Antti Rissanen.

25.–28. detsembrini üle Eesti toimuvatel traditsioonilisel jõulukontsertidel astuvad aga publiku ette Vaiko Eplik, Priit Võigemast, Liisi Koikson ja Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester dirigent Rasmus Puuri juhtimisel. Põhiline väärtus, mida Epliku-Võigemasti koostöö endas peidab, on kahtlemata Eesti popmuusika paremiku pühitsemine.

Eesti Kontserdi sügishooaja tähtkontsertide ja festivalide kohta saab lisainfot ja osta pileti aadressil www.eestikontsert.ee ja kontserdimajade kassades.

Fotodel: Veel enne Eesti Kontserdi sügishooaja algust annab Tallinnas kontserdi Eesti Festivaliorkester, keda juhatab maestro Paavo Järvi. Sügisesel kontserdihooajal astub oma orkestriga publiku ette ka Kristjan Järvi. Fotode autor: Kaupo Kikkas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika