Ansambel U: kostitab 20. sünnipäeva puhul kontserdi ja etendusega

26. oktoobril tähistab Ansambel U: 20. tegutsemisaastat. Sel puhul tuuakse kuulajate ette sünnipäevakontsert ning etendus, mis heidab pilgu muusiku hingeellu.

Ansambel U: on innukas uue muusika tellija ning pidev esitaja. Sellega on ansambel kahe aastakümne jooksul leidnud kindla ja poolehoidva publiku ning suur osa kuulajaist on ansamblile juba ammu nägupidi tuttavad. „Üks osa publikust on meile juba nagu pereliikmed. Nad on tõesti meie tegemisi väga lojaalselt jälginud ja loodame neid kontsertidel alati näha. Aga lisaks on meie kontsertidel alati ka päris lai üllatuspublik, keda me nägupidi ei tea. See publik on päri lai ja mitmekesine ning see teeb rõõmu,“ iseloomustas U: kuulajaskonda ansambli flöödimängija Tarmo Johannes.

Sünnipäevakontserdil Estonia kontserdisaalis toob Ansambel U: kuulajateni valiku enda jaoks oluliste heliloojate teoseid. Kontserdil kuuleb ka kaht maailma esiettekannet – kuulajateni jõuavad Jüri Reinvere „Ööpilt magava Cupidoga“ ning Tatjana Kozlova-Johannese „Ainult õhk“.
„Selle kontserdi sisu on hästi mitmekesine. Kontserdi esimene pool on puhas ja väga hea kaasaegne kammermuusika – tundlik ja väga ilusa kõlaga. Teine pool on seevastu tõeliselt vaatemänguline – publiku ette jõuab Mart Kangro lavastus „Harmoonia“, mida on kindlasti põnev jälgida. Seal on palju rohkem tasandeid kui ainult muusika. See teos heidab valgust muusikute igapäevaellu,“ rääkis Tarmo Johannes.

20-aastase ansambli arengut võrdleb Tarmo Johannes inimese eluteega. „Siin on olnud erinevad kasvamise faasid nagu iga lapse arengul – on olnud tormiline noorus ja mõningased skandaalid, aga ka küpsemine ja noorukiea julged tükid. Praegu hakkab saabuma ehk mõningane küpsus.“

Aeg on aga näidanud, et uut muusikat pakkuvad ansamblid on kodumaisesse muusikataevasse süttinud teatava kindla intervalliga. „On huvitav tagasi vaadata, et 30 aastat tagasi asutati ansambel NYYD. See oli justkui praeguse üksuse eelkäija. U: saab nüüd 20 ja Tallinna Uue Muusika Ansambel, kes on ka põnev tegija, tähistab 10. tegutsemisaastat. Nii et kui tähtede seis on sellise mustriga soodne, siis oleks väga huvitav näha, kas sellest aastast sünnib mõni uus omanäoline ansambel,“ ütles Tarmo Johannes.
20. sünnipäeva tähistav Ansambel U: ootab kontserdile ja etendusele Estonia kontserdisaalis neljapäeval kell 19. Kontserdist teeb ülekande Klassikaraadio.

Sünnipäevakontserdi koostööpartner on festival Afekt.

Foto: Tarvo Varres

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika