Ansambel The Sixteen toob Eestisse kava Arvo Pärdi ja William Byrdi muusikast

Maailma ühe tunnustatuima vokaalansambli The Sixteen esituses kõlab muusika, mida lahutab viis sajandit, ent ühendab sarnane vaimsus.

Kavas „The Deer’s Cry“ kõlavad kõrvuti Inglise renessansiajastu meistri William Byrdi ja Eesti tänapäeva looja Arvo Pärdi teosed. 2016. aastal esitas The Sixteen seda suure eduga ligi neljakümnes Suurbritannia linnas. Sel hooajal viib ansambel kava kuulsaimatele kontserdilavadele Ameerikas, Austraalias ja Euroopas.  „The Deer’s Cry“ on osa ansambli iga-aastasest turneest „The Choral Pilgrimage“ („Koori palverännak“). Turnee eesmärk on tuua muusika tagasi hoonetesse, mille tarvis see on algselt kirjutatud.

„Hüpnootilises ilus laulmine … kogu programm oli külmavärinaid tekitav, algusest kuni viimase noodini.“ – The Times

„See esitus oli väga lähedal absoluutsele täiuslikkusele. Koori tämbri delikaatsus, ulatus, kokkukõlavus on lausa hüpnotiseeriv.“ – Bachtrack

Maailma tippansamblite hulka kuuluv koor ja ajastutruudel pillidel mängiv orkester The Sixteen on eriti hinnatud varase inglise polüfoonia ja renessansi meistriteoste interpreteerijana.
Ansambli kvaliteeti ja laiaulatuslikku tööd peegeldavad enam kui 150 salvestist, nende seas mitu auhinnatud plaati: mh omistati 2009. aastal neile Classic FM Gramophone’i aasta artisti nimetus ning parima barokkvokaali preemia Händeli „Kroonimishümnide“ salvestamise eest. Hooajal 2017/2018 on nad Londoni Wigmore Halli residentkollektiiv.

L 4. november kell 19 Estonia kontserdisaal
„The Deer’s Cry“
Arvo Pärt ja William Byrd
Vokaalansambel The Sixteen (Inglismaa)
Dirigent Harry Christophers

fotod:
http://dirigent.concert.ee/avalik-ftp/Aplaus20_2017sygis/hooaja%20kava/hooaja%20kava%20fotod/2017_11_04%20The%20Sixteen/

Lauri Aav
meediajuht
Eesti Kontsert
50 22177
lauri.aav@concert.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika