Ansambel Estonian Voices tegi tugeva USA debüüdi

Estonian Voices esines USA suurimal muusikavaldkonna professionaalide kogunemisel.

13. jaanuari õhtul andis a cappella ansambel Estonian Voices New Yorgi Skandinaavia majas ovatsiooniderohke kontserdi täissaalile. Kuulajate seas oli nii kohalikke New Yorgi eestlasi kui ka mõjukate muusikaprofessionaalide organisatsioonide ISPA (International Society for the Performing Arts) ja APAP (Association of Performing Arts Presenters) konverentside delegaate, kes otsivad uusi talente. Eestit esindavad USA suurimal muusikavaldkonna kogunemisel APAP tänavu Estonian Voices ja Curly Strings. APAP konverentsi tuhandetele delegaatidele jagatava  infomapi hulka kuulub eksklusiivselt ajakirja “International Arts Manager” värske number, mis on seekord pühendatud Eesti muusikaelule Eesti Vabariigi 100 aasta juubeli valguses.

Lisaks edukale esinemisele Skandinaavia majas toimusid 13. ja 14. jaanuari hilisõhtul APAP konverentsi raames ansambli Estonian Voices esitlused ehk showcase´id. Paljud delegaadid jätsid pärast esitlusi oma otsekontaktid nii koostööhuvist lähtudes, kui ka selleks, et olla kursis ansambli tulevase käekäiguga USA suunal, kinnitas ansambli New Yorgi esinemisi korraldanud välisprojektide produtsent Svea Ideon-Marks Eesti Kontserdist.

Musco Kunstide keskuse (muscocenter.org) juht Californiast Richard Bryant, kelle valduses on juhtida vaid 1,5 aasta tagasi valminud üliuhke ooperi- ja kontserdisaali programm ning kelle hooajakavast võib leida nii Placido Domingo, kitarristi Buddy Guy ja laulja Amy Granti jpt.  avaldas ansamblile tunnustust. „Tulin Estonian Voices´t kuulama huvist vokaalmuusika vastu ning ütlen siiralt, et ei osanud sedavõrd positiivset kogemust oodata. Estonian Voices köitis publiku esimesest loost. Tänu oma isikupärale suudavad nad võluda paljusid kuulajaid ning neid ootab ees huvitav teekond. Olen neid kindlasti valmis tutvustama oma programmides,“ kinnitas Bryant. Koostöövalmidust kinnitas ka Jean Schreiber, kes töötab mitme USA vokaalansambli esindajana.

APAP on üks suurematest muusikatööstuse konverentsidest USA-s, mille raames toimub mitutuhat kontserti, etendust ja esitlust tsirkusest ja mustkunstist tippklassi eksperimentaalse muusikateatrini. Kaasatud on esinemispaigad Carnegie Hallist põnevate nišiklubideni. Tullakse kokku, et vahetada kontakte, ideid ning olla kursis uute projektide ja ansamblitega, kes valmis mööda ilma tuuritama. Samal ajal toimub New Yorgis lisaks eelpool nimetatud ISPA ja APAPi konverentsile ka Ameerika suurim jazzi showcase-festival NYC Winter Jazzfest, maailmamuusika showcase-festival globalFest, jazziajakirjanike konverents, muusikateatri showcase-festival Prototype, kui nimetada vaid suuremaid muusikaprofessionaalidele mõeldud ettevõtmisi. New Yorki koguneb peaaegu kahenädalaseks perioodiks kümneid tuhandeid muusikavaldkonna otsustajaid üle maailma. Eesti organisatsioonidest on kohal Eesti Kontsert, Music Estonia ja ERP. Kohapealsele ajsaajamisele paneb oluliselt õla alla Eesti konsulaat New Yorgis.

New Yorgis viibiv Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts kinnitab Eesti ansamblite edu. “Estonian Voicese ja Curly Stringsi jõudmine sellise kaliibriga muusikaprofessionaalide huviorbiiti on suur samm, eriti kui arvestada, et meiepoolsest soovist seal osaleda jääb väheks – ansambel peab meeldima esitluskontsertide kunstilistele juhtidele ja seda meie mõjutada ei saa,” räägib Parts.
Muusikanõunik kinnitab, et huvi eesti muusika vastu on suur ning valmisolek meie heliloojate, kollektiivide ja ka korraldajatega koostööks olemas.

Estonian Voices´e esinemisi USA-s korraldas Eesti Kontsert ning ansambli sõitu toetas EV Kultuuriministeerium.

Fotod Madli-Liis Parts   https://we.tl/8jlsiClL0P

Lisainfo:
Lauri Aav
Eesti Kontsert
peaprodutsent
50 22 177
lauri.aav@concert.ee
www.concert.ee
skype: lauriaav

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika