Alates esmaspäevast palub Eesti Kontsert publikul oma nakkusohutust tõendada

Esmaspäevast, 9. augustist jõustuvad valitsuse nõuded, mille eesmärk on aidata kaasa sellele, et kultuuri- ja ühiskonnaelu enam ei katkeks. Kuni piirangute tühistamiseni pääsevad Eesti Kontserdi korraldatavatele kontsertidele ainult need, kes saavad oma nakkusohutust tõendada.

Nakkusohutuse annab lõpetatud vaktsineerimine, COVID-19 läbipõdemine või negatiivne COVID-testi tulemus (kuni 48 tundi varem tehtud antigeeni test või kuni 72 tundi varem tehtud PCR-test). Kontserdile saabudes peavad kõik vaktsineeritud, haiguse läbi põdenud või testi teinud inimesed sissepääsul esitama korraldajale vastava tõendi. Nakkusohutuse tõendit küsitakse kõigilt kontserdipaigas viibijatelt, sh publikult, esinejatelt, töötajatelt ja toitlustajatelt.

Vastavalt valitsuse otsusele ei pea oma nakkusohutust tõendama alla 18-aastased kontserdikülastajad. Lisaks ei nõuta negatiivset testi ka erivajadustega inimestelt, kui nende testimine ei ole mõistlik.

„Meie armas publik on olnud ääretult mõistev ka varasemate piirangute korral. Loodame nüüdki mõistvale suhtumisele, sest selleks, et saaksime ohutult ühiskonnaelus osaleda, on täna olemas kõik võimalused end kas vaktsineerida või tõendada oma nakkusohutust muul moel,“ selgitas Eesti Kontserdi juht Kertu Orro. „Kaitseme ennast ja teineteist ning hoiame oma kultuuri avatuna!“

Kui kontserdikülastaja haigestub või ei nõustu oma nakkusohutust tõendama, siis ei saa ta kontserdil osaleda ega nõuda korraldajalt piletiraha tagastamist.

 Enda nakkusohutust tuleb augustis tõendada järgmistel Eesti Kontserdi kontsertidel:

  • Suveklassika Kadriorus. „Virtuoosid meistripillidel“ 12. augustil Kadrioru lossis
  • Hortus Musicuse kontsert „Maarja. Salve Regina“ 13. augustil Niguliste kirikus
  • Hortus Musicuse kontsert „Maarja, taevane kuninganna“ 15. augustil Väravatornis
  • Suveklassika Kadriorus. „Bach ja Prantsuse barokk“ 19. augustil Kadrioru lossis
  • Suveklassika Kadriorus. Klassikatähed Siret Sui, Mirjam Avango ja Sten Heinoja 26. augustil Kadrioru lossis
  • Festivali KRATT kammeransamblite kontsert 25. augustil Estonia kontserdisaalis
  • Festivali KRATT sümfooniaorkestri kontsert 28. augustil Estonia kontserdisaalis

Aitäh, et olete meiega!

Foto: Kontserdisarjas „Suveklassika Kadriorus“ toimuval kontserdil „Virtuoosid meistripillidel“ esinevad 12. augustil Gloria Ilves (viiul), Katariina Maria Kits (viiul), Theodor Sink (tšello, pildil), Hans Christian Aavik (viiul) ja Lea Leiten (klaver). Eesti Kontsert palub publikul kontserdile tulla koos nakkusohutust tõendava dokumendiga. Foto: Eesti Kontsert.

Andri Maimets
Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht
5620 1117
andri.maimets@concert.ee
www.eestikontsert.ee
www.facebook.com/eestikontsert

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika