Eesti Kontserdi hooaja Tallinnas lõpetavad Julia Fischer ja kammerorkester Academy of St Martin in the Fields

Kolmapäeva õhtul kõlab Estonia kontserdisaalis Eesti Kontserdi Tallinna hooaja lõppkontsert, kus musitseerivad maailma tippviiuldaja Julia Fischer ning legendaarne kammerorkester Academy of St Martin in the Fields.

Kontserdil astub soleeriva kontsertmeistrina üles maailmalavade tippviiuldaja Julia Fischer, kelle üle 20 aasta kestnud koostöö orkestriga on saavutanud täiuse nii muusikalises mõistmises kui ka ühises lavaenergias. Fischeri tähelend sai alguse juba väga noorelt. Kaheksa-aastasena mängis ta esimest korda orkestri ees Mendelssohni viiulikontserti, 11-aastaselt võitis ta Beethoveni viiulikontserti mängides rahvusvahelise Yehudi Menuhini konkursi ning kõigest kuus nädalat pärast konkurssi soleeris värskelt 12-aastaseks saanud noor muusik orkestri ees hoopis pianistina, mängides Robert Schumanni „Introduktsiooni“ ja „Allegro Apassionatot“.

Seega on Julia Fischer väga mitmekülgne muusik, kes lisaks hiilgavale viiuldajakarjäärile on erakordsete võimetega kontsertpianist, kammermuusik ja viiuliõpetaja. Tal on tohutu esinemisgeograafia ja erakordselt tihe ning mitmekülgne kontserdigraafik koos kaasaja kõige väljapaistvamatest muusikutest kolleegidega.

Kuigi Fischerit peetakse muusikaliseks imeks, on ta veendumusel, et täiuslikkusest olulisem on suhtlemine publikuga. „Kui tahta perfektsust, siis võib-olla peaks minema hoopis tsirkusesse. Tähtsam on see, kas publikut puudutab minu mäng emotsionaalselt või intellektuaalselt,“ ütleb ta.

Kuulus on ka hooaja lõppkontserdil musitseeriv kammerorkester Academy of St Martin in the Fields. Orkestri asutas 1958. aastal Sir Neville Marriner Londoni juhtivatest muusikutest ja see on oma nime saanud samanimelises kirikus antud esimese kontserdi järgi. Legendaarne orkester on tuntud värskete, säravate, nüansipeenete tõlgenduste ning erilise energia ja pühendumusega antud kontsertide poolest. Orkester on tuntud ja armastatud esineja kõikjal maailmas, nende kontserdid on aastaid ette välja müüdud.

Praegu juhib orkestri kunstilist tegevust muusikaline juht ja virtuoosne viiuldaja Joshua Bell, kes soleeriva kontsertmeistrina panustab orkestri firmamärgiks kujunenud väikese, dirigendita musitseeriva koosseisu kollegiaalsesse vaimu ja paindlikkusse.

Kontserdil on kavas Beethoveni romansid viiulile ja orkestrile nr 1 G-duur ja nr 2 F-duur ning Mozarti sümfooniad nr 29 A-duur ja nr 40 g-moll.

Eesti Kontserdi Tallinna hooaja lõppkontsert toimub Estonia kontserdisaalis kolmapäeval kell 19.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Nõustun Ei, aitäh Privaatsuspoliitika