MustonenFest 2018 – Ood rõõmule!

Andres Mustoneni ja Hortus Musicuse 1989. aastal algatatud barokkmuusika kontserdisari on välja murdnud ühele ajastule pühendatud muusika kitsast voolusängist ning kannab juba seitsmendat aastat pealkirja MustonenFest.
„MustonenFest ei ole alguskuupäevast lõppkontserdini kestev hetk, vaid pidev muusikas olek. Tegelen nende asjadega, mis on minu jaoks tähtsad ja aktuaalsed. Need pole midagi sellist, mis tooks kasu nüüd ja kohe. Mind huvitab festivali juures kõik, mis on seotud tsivilisatsiooni lätetega, milles me elame juba üle kahe tuhande aasta, ja ma jätkan neid otsinguid, et oma leidusid publikuga jagada,“ ütleb Andres Mustonen festivali eel.

Tänavune MustonenFest pakub oma tavapärasel toimumisajal jaanuari-veebruari vahetusel küllusliku valiku eriilmelisi muusikaõhtuid, olles omamoodi läbilõige kunstilise juhi Andres Mustoneni mitmekülgsest muusikuisiksusest. Avakontserdil tuleb Eesti esiettekandele Krzysztof Penderecki hiliseim oratoorium, mis on pühendatud Esimese maailmasõja 100. aastapäevale ja mille esiettekanne kõlas Brüsselis 2014. aastal, kus lisaks hiiglaslikule orkestrile osales 1300 lauljat, dirigeeris Andres Mustonen. Festivali avakontserdil kannavad teose ette segakoor Latvija ning Läti Riiklik Sümfooniaorkester. Pendereckil on plaanis olla Tallinna kontserdil kohal; kontserdil loodab viibida ka Avi Berman, kelle teos „Kaddish“ tuleb samuti ettekandele. Avakontserdi „kolmandaks peateoseks“ on Beethoveni 9. sümfoonia.

MustonenFest teeb Eesti sünnipäevakuul kummarduse kodumaale: eesti muusikale pühendatud kavaga „Ilus Eesti“ astuvad üles tütarlastekoor Ellerhein, kammerkoor Collegium Musicale ja Klaaspärlimäng Sinfonietta. Sünnipäevakontserdi kavas on valik ilusat harmoonilist eesti muusikat läbi aegade (Heino Eller, Cyrillus Kreek, Lepo Sumera, Galina Grigorjeva, Tõnis Kaumann, Pärt Uusberg).

MustonenFesti väliskülalisteks on tänavu Maroko lauljatar Sanaa Marahati ja viiuldaja Salim Amri, Türgi kanun’i-mängija Tahir Aydoğdu, mandoliinivirtuoosid Yakob Reuven (Iisraelist) ja Mari Carmen Simon (Hispaaniast), nelja klaveri ansambel eesotsas armastatud pianist Aleksei Ljubimoviga ja paljud paljud teised.
Andres Mustoneni sõnul on märkimisväärne, et Aleksei Ljubimov osales pianistina kõige esimese barokkmuusikafestivali esimesel kontserdil u 30 aastat tagasi.
Loomulikult osaleb hiljuti 45. sünnipäeva tähistanud ansambel Hortus Musicus.

Festival toimub 26. jaanuarist 4. veebruarini Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis.

Täpsem kava Eesti Kontserdi kodulehel: https://concert.ee/kontserdi-kategooria/mustonenfest/

Esinejate fotod: http://dirigent.concert.ee/avalik-ftp/MustonenFest 2018_fotod
Lisainfo:
Lauri Aav
Eesti Kontsert
peaprodutsent
50 22 177
lauri.aav@concert.ee
www.concert.ee
skype: lauriaav

We use cookies on this site (website statistics).
Accept cookies No, thank you Privacy policy